Med reference til produktionschefen vil dine opgaver, i tæt samarbejde med god kollega være:
• Forsendelse af varer i tæt samarbejde med kollega med bl.a. farligt gods, kun litium metal
• Varemodtagelse som back-up
• Diverse ad hoc-opgaver
Du er som medarbejder:
- Fleksibel og indstillet på en omskiftelig og travl hverdag
- Selvstændig
- God kollega og klar til det gode kollegaskab, måske har du tidligere arbejdet et mindre sted, hvor man hjælper hinanden på tværs af faggrænser.
- Imødekommende og smilende, også når det går stærkt
Kvalifikationer og kompetencer
Hvis du har truckkort, er det en fordel.
Gerne kendskab til forsendelse i BC eller godt kendskab til ERP-systemer.
Sprog: Dansk i skrift og tale, kendskab til engelsk en fordel.
Praktiske oplysninger
Arbejdstid vil være 7–15 og med mulighed for flextid.
Lønniveau er efter aftale, med mulighed for forhandling efter 3 mdr. du bliver timelønsansat med pension efter industriens overenskomst, 10% pension, sundhedsforsikring og søde kollegaer med godt humør.
Søg jobbet
Har ovenstående fanget din interesse, søger du stillingen ved at vedhæfte et opdateret cv og en motiveret ansøgning. Du kan også skrive en kort tekst om dig selv i ansøgningsteksten ovenfor. Temp-Team A/S varetager denne rekruttering og al henvendelse skal gå gennem Temp-Team.
Grundet GDPR modtager vi ikke cv og ansøgning via e-mail.
Temp-Team
Temp-Team A/S er et landsdækkende rekrutterings- og vikarbureau med lokale afdelinger i Danmark. Vi har 45 års erfaring inden for bemandingsløsninger og dækker et bredt udsnit af brancher. Vi yder altid en service af høj kvalitet og har tæt, personlig kontakt til både vores kandidater og kunder.
Vi er en del af JuhlerGroup – en international koncern.